Nieuws
17-11-2015
Biorizon op stoom
Het Biorizon-programma begint de eerste vruchten af te werpen, onder meer met proof of principles en patenten die uit het R&D-traject voortkomen.
28-10-2015
Europa’s toonaangevende clusters in de biobased economie werken samen als 3BI
De leidende biobased economie clusters in Nederland, Frankrijk, Verenigd Koninkrijk en Duitsland slaan vanaf vandaag de handen ineen en lanceren het 3BI inter-cluster. 3BI staat voor Brokering Bio-Based Innovation, oftewel: bemiddelaar van biobased innovaties. Het doel is om ondersteuning te bieden aan Europese ondernemingen die nieuwe markten gebaseerd op hernieuwbare grondstoffen willen betreden.
28-10-2015
NNRGY Crops gaat lichtgewicht 3D-geprint biobeton maken met olifantsgras
Green Chemistry Campus vestiger NNRGY Crops en haar partners TU Eindhoven, Cybe Construction en Concrete Valley gaan samen een Living Lab realiseren om lichtgewicht betonnen objecten te maken uit een biobased mortel van Miscanthus Giganteus (Olifantsgras). Als eerste stap wordt de mortel gebruikt in traditionele bekistingen voor bestaande producten. Als tweede stap wordt 3D-printen toegepast. De betrokken partijen ontvingen via het OP-Zuid programma een bijdrage uit het Europese Fonds voor Regionale Ontwikkeling (EFRO) voor de realisatie van dit project.
22-10-2015
ING noemt GCC belangrijke succesfactor in economische groei regio
Uit het recent verschenen rapport van ING 'Regiovisie West-Brabant en Zeeland' blijkt dat nieuwe technologieën, zoals die op de Green Chemistry Campus worden ontwikkeld, een bovengemiddelde impact hebben
op het bedrijfsleven in de regio. Dit zorgt er mede voor dat West-Brabant ondanks de sluiting van Philip Morris bovengemiddeld scoort voor wat betreft economische groei en dat deze groei naar verwachting ook in 2016 door zal zetten. ING waarschuwt echter dat de kansen die de biobased economy de regio biedt alleen verzilverd kunnen worden als zowel het bedrijfsleven als de beroepsbevolking mee weten te transformeren en als er fors wordt ingezet op innovatie.