06-02-2026
Innovatiebijeenkomst textiel toepassingen 5 maart 2025
Iedereen maakt gebruik van textieltoepassingen. Of je nu werkt in de bouw met geotextielen, in de industrie met hittebestendige doeken, in de scheepvaart met beschermhoezen, in de defensie met beschermende kleding, in de automotive met bekledingsstoffen of in de groensector met worteldoeken — textiel is overal aanwezig. Maar wist je ook dat de huidige textielindustrie daarbij ontzettend veel chemicaliën gebruikt?
Hoe kunnen groene innovaties jouw textielproducten verder helpen?
Tijdens deze bijeenkomst ontdek je hoe groene bouwstenen bijdragen aan het verduurzamen van coatings voor textiel. Denk aan manieren om textiel brandvertragend te maken op basis van hernieuwbare grondstoffen en zonder zware, fossiele chemie.
We laten zien hoe de projecten B4 – Better Biobased Building Blocks en BIO‑CAPPP – 100% Plant-Based Products werken aan materialen die niet pas in de verre toekomst liggen, maar nu al richting praktische toepassing gaan.
Praktische informatie: Meld je hier aan!
- Donderdag 5 maart 2026
- 16:00 – 19:00 uur
- Green Chemistry Campus, Bergen op Zoom
Programma:
- Gezellige ontvangst en korte introductie
- Inspirerende presentaties door: Finipur, Flamaway, Bodewes Material Solutions
- Gezamenlijk gesprek
- Rondleiding over de Campus
- Afsluiten met een hapje, drankje en netwerkgelegenheid
- Samen bouwen we aan nieuwe oplossingen voor een duurzame toekomst.