Samen de circulaire economie versnellen

Nieuws

24-08-2023

Uitdaging op de Campus: “Van niets naar iets nieuws”

Waar ooit een lege hal op de Campus was, staat sinds 2020 de Pyrena/Pypo Pilot Plant (proeffabriek) van TNO. Al drie jaar maakt Arjan Langen, Senior Process Engineer, op deze locatie chemische bouwstenen uit reststromen. “We hebben op de Campus écht iets opgebouwd. Van niets, hebben we iets nieuws gecreëerd.”

Lees verder

25-07-2023

Zien & Doen | Midwaste maakt 100% gerecyclede bloempotten

Een plantenpot met een groen tintje? Alleen deze keer draait het niet om de plant, maar juist om de pot. Zo creëert Midwaste van ons huishoudelijk plastic verpakkingsafval hun 100% gerecyclede bloempotten. Hun Flowerpot Orchid 900 staat deze keer centraal in Zien & Doen op de Campus.

Lees verder

06-07-2023

Campus neemt deel aan grensoverschrijdend BIO-CAPPP project

Vele (experimentele) projecten kennen hun oorsprong op de Campus. Zo hebben we al veel waardevolle ingrediënten uit planten gehaald, die we nu toepassen in producten als verf en coatings. Fossiele (olie-)gerelateerde grondstoffen zijn dan overbodig. Eén van de nieuwste projecten op de Campus is het BIO-CAPPP-project: hernieuwbare aromaten ontwikkelen en toepassen in producten als verf, textiel en lijm. Om deze hoogwaardige eigenschappen mee te geven als krasvastheid, kleefkracht en glans.

Lees verder

20-06-2023

Zien & Doen | Circularity BV brengt 100% circulaire kleding naar Europa

Kleding produceren zonder nieuwe grondstoffen? Circularity haalt met hun 100% circulaire (werk)kleding de textielindustrie weer terug naar Europa. Deze week zetten we met Zien & Doen hun textielproducten ‘in the spotlight’.

Lees verder

Vorige pagina  Volgende pagina