Nieuws
15-12-2014
Willem Sederel nieuwe voorzitter Biorenewables Business Platform
Op 1 januari 2015 volgt Willem Sederel Ton Runneboom op als voorzitter van het Biorenewables Business Platform (BBP). Willem heeft een achtergrond in de chemie (Shell/GE/SABIC) en is inmiddels ook al enige tijd actief in de Biobased Economy, o.a. als directeur van de Biobased Delta waar de Green Chemistry Campus deel van uitmaakt. Vooralsnog zal Willem zijn BBP werkzaamheden combineren met zijn huidige werkzaamheden voor de Biobased Delta.
10-12-2014
Afschaffing suikerquotum creëert enorme marktkansen voor Biobased Delta
We kunnen de Arabieren worden van de biobased economy, zegt Ton Runneboom directeur van het Biorenewables Business Platform. In 2017 verdwijnt namelijk het suikerquotum. Suikerproducenten mogen dan net zo veel suiker produceren als ze willen. Marktwerking doet de rest. “Dit is fundamenteel groot en een enorme kans.”
05-12-2014
Landelijke aandacht voor suikervalorisatie
‘Wij pakken graag de handschoen op om de “sweet spot” van Europa te worden.’ Die woorden sprak Willem Sederel - directeur Biobased Delta waar Green Chemistry Campus en Biorizon deel van uitmaken - eind september naar aanleiding van een studie van Deloitte, waaruit blijkt dat West-Europa koploper kan worden in het economisch produceren van chemische bouwstenen en producten uit suikers.
05-12-2014
Landelijke media-aandacht voor kansen opheffing suikerquotum in Biobased Delta
Deze week besteedden landelijke media waaronder het NOS Journaal en de Volkskrant uitgebreide aandacht aan de kansen die de opheffing van het suikerquotum biedt aan biobased innovaties in de Biobased Delta waar de Green Chemistry Campus en Biorizon deel van uitmaken. De aandacht ontstond door een artikel van Hans Verbraeken in het Financieele Dagblad op 3 december over een verwachte investeringsgolf van minstens €1 mrd in de bietsuikerchemie, gevolgd door nieuws op 5 december dat Cosun investeert in een nieuw onderzoekscentrum in Dinteloord.